Partnerzy | Piknik Naukowy
Partner główny
PGE Narodowy to jedna z najnowocześniejszych aren wielofunkcyjnych w Europie i największy stadion w Polsce. Podczas meczów obiekt na swoich trybunach może pomieścić ponad 58 tysięcy gości, zaś podczas koncertów nawet ponad 80 tysięcy fanów. Zdolność płyty areny do błyskawicznej metamorfozy umożliwiła w 2023 roku organizację rekordowej liczby 6 różnorodnych imprez masowych w przeciągu zaledwie 30 dni, przy zupełnie różnych set-upach płyty boiska. Na co dzień w przestrzeniach PGE Narodowego mają miejsce różnorodne, mniejsze wydarzenia biznesowe, takie jak targi, wystawy czy konferencje. Na terenach zewnętrznych areny regularnie organizowane są także biegi, festiwale oraz rodzinne pikniki sportowe, wojskowe czy naukowe.
Partnerzy
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) jest agencją rządową łączącą świat nauki i biznesu. Tworzy odpowiednie warunki do prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Poprzez współfinansowanie procesów B+R wspiera rodzimych przedsiębiorców, istotnie zmniejszając ich ryzyko biznesowe towarzyszące wdrażaniu przełomowych projektów badawczych. Misją NCBR jest realizacja zadań służących społecznemu i gospodarczemu rozwojowi Polski oraz rozwiązywanie konkretnych cywilizacyjnych problemów jej mieszkańców. NCBR realizuje szereg programów krajowych i międzynarodowych, a także projekty związane z bezpieczeństwem i obronnością państwa. NCBR pełni także rolę Instytucji Pośredniczącej w programach Unii Europejskiej: Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki oraz Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego. Zapisz się na nasz newsletter:https://kontakt.ncbr.gov.pl/
Do działań Ministerstwa Klimatu i Środowiska należy przede wszystkim promowanie tematyki dotyczącej zmian klimatu, wspierania ekologicznych innowacji i technologii nisko- i zeroemisyjnego transportu, odnawialnych źródeł energii. Jednym z jego zadań jest także upowszechnianie ekologicznych nawyków i popularyzacja najlepszych rozwiązań naukowych wspierających ochronę środowiska naturalnego.
Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej to państwowa instytucja finansująca ekorozwój Polski. Będąc filarem systemu finansowania ochrony przyrody, środowiska i klimatu, Fundusz wspiera projekty, które mają pozytywny wpływ na zdrowie i jakość życia Polaków. Misją Funduszu jest wspieranie transformacji niskoemisyjnej, zrównoważonego rozwoju i poprawy jakości środowiska w Polsce poprzez realizację efektywnych i skutecznych inicjatyw prośrodowiskowych. W ciągu 35 lat działania NFOŚiGW wypłacił ponad 142 miliardy złotych dofinansowania na proekologiczne projekty, których wartość przekracza 300 mld zł, zasilając proekologiczne inwestycje pieniędzmi ze źródeł krajowych i zagranicznych.
Już od stu lat Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe zarządza wspólnym majątkiem Polaków – lasami, które obecnie zajmują niemal jedna trzecia powierzchni naszego kraju.
Każdy las pełni wiele funkcji. Jest schronieniem dla rzadkich gatunków, strzeże człowieka przed emisjami przemysłowymi, bywa miejscem wypoczynku, a zagospodarowany w sposób odpowiedzialny – dostarcza drewna. Godzenie tych różnych ról to zadanie dla nas, leśników. Patrzymy na las we wszystkich jego wymiarach: przyrodniczym, społecznym i gospodarczym. Zrównoważona gospodarka leśna, prowadzona w Polsce od lat, pozwala zaspokajać potrzeby społeczne w sposób bezpieczny dla lasu.
Obecnie przed naszą organizacja stoją kolejne wyzwania – zmiana klimatu, nowe oczekiwania społeczne wobec leśnictwa czy też dynamicznie ewoluujące podejście do gospodarki leśnej. Stawiamy na wzmacnianie ochrony najcenniejszych obszarów, zwiększamy powierzchnie lasów, gdzie nie prowadzi się gospodarki bądź jest ona ograniczona, przebudowujemy lasy, wzmacniając ich odporność a także wprowadzamy nowe formy ochrony przyrody. Wszystkie te działania podejmujemy, angażując jak najszersze grupy społeczne w zarzadzanie powierzonym nam dobrem narodowym.
ORLEN to zintegrowany koncern multienergetyczny, odgrywający kluczową rolę w Europie Środkowej. Dostarcza energię i paliwa dla ponad 100 milionów ludzi w Europie, a jego nowoczesne produkty są dostępne w ponad 100 krajach na sześciu kontynentach. Jako lider transformacji energetycznej, ORLEN łączy tradycyjne sektory, takie jak wydobycie ropy naftowej i gazu ziemnego, z nowoczesnymi rozwiązaniami w zakresie przetwórstwa, dystrybucji energii oraz innowacyjnych technologii.

ORLEN to nie tylko energia – to także zaangażowanie w rozwój kultury i sportu. Koncern aktywnie wspiera zarówno sztukę, jak i dziedzictwo narodowe, pełniąc rolę mecenasa prestiżowych instytucji, takich jak Muzeum Narodowe w Warszawie, Teatr Wielki – Opera Narodowa, Zamek Królewski oraz Narodowy Instytut Fryderyka Chopina. Dzięki współpracy z czołowymi ośrodkami kultury ORLEN przyczynia się do ochrony i popularyzacji polskiego dziedzictwa, wspierając inicjatywy, które – podobnie jak marka – odzwierciedlają nowoczesność, innowacyjność i dynamiczny rozwój.
Polska Agencja Żeglugi Powietrznej każdego dnia dba o bezpieczeństwo pasażerów blisko 3 tys. samolotów przemieszczających się nad Polską oraz odpowiada za efektywność operacji lotniczych w polskiej przestrzeni powietrznej. Bierze także udział w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych służących do kontroli ruchu lotniczego. PAŻP to także jedyna w Polsce instytucja przygotowująca cywilnych kontrolerów ruchu lotniczego (ATCOs) oraz pracowników i kandydatów do pracy w służbach ruchu lotniczego (ATS).
Polskie Elektrownie Jądrowe jest inwestorem odpowiadającym za przygotowanie i budowę pierwszych polskich elektrowni jądrowych w ramach rządowego „Programu polskiej energetyki jądrowej”. Polskie Elektrownie Jądrowe realizuje zadania służące zapewnieniu bezpieczeństwa energetycznego Polski.
Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa to instytucja odpowiedzialna za wspieranie rozwoju polskiego rolnictwa oraz obszarów wiejskich.
KOWR realizuje projekty pod hasłem #KupujŚwiadomie. Jednym z naszych głównych zadań jest budowanie silnej i rozpoznawalnej marki polskiego rolnictwa, zachęcanie producentów do uczestnictwa w systemach jakości żywności, a także prowadzenie działań mających na celu zwiększanie świadomości konsumentów na temat znaków i oznaczeń żywności zamieszczanych na opakowaniach.
Ideą prowadzonej kampanii jest edukacja społeczeństwa w zakresie znaczenia podejmowanych codziennie decyzji zakupowych dla funkcjonowania gospodarki i wspierania krajowego rolnictwa.
Podczas Pikniku KOWR pokazuje, jak świadome zakupy polskiej żywności wpływają na rodzimą gospodarkę, środowisko oraz nasze zdrowie – wszystko w ciekawy i przystępny sposób!
Patroni honorowi
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego odpowiada za prowadzenie polityki państwa w obszarze nauki i szkolnictwa wyższego. Realizuje zadania związane z przygotowywaniem strategicznych rozwiązań, rozwojem i finansowaniem uczelni, instytutów badawczych i instytutów naukowych. Tworzy i realizuje programy naukowe dostosowane do wyzwań współczesnego świata i zmieniającej się rzeczywistości. Dba o innowacyjny rozwój polskiej nauki i jej aktywną współpracę z gospodarką. Wspiera naukowców w dążeniu do doskonałości naukowej, w rozwoju ich karier i prowadzeniu nowatorskich badań.
Ministerstwo Edukacji Narodowej jest centralnym urzędem administracji rządowej i odpowiada za prowadzenie polityki oświatowej państwa. Realizuje między innymi zadania związane z przygotowywaniem strategicznych rozwiązań w edukacji, rozwojem i finansowaniem przedszkoli i szkół, a także wspiera polskie szkoły za granicą. MEN tworzy i realizuje programy edukacyjne dostosowane do wyzwań współczesnego świata i zmieniającej się rzeczywistości. Celem działań MEN jest budowanie nowoczesnej szkoły, rozwijanie kompetencji przyszłości oraz zapewnienie wszystkim uczniom równego dostępu do edukacji wysokiej jakości.
Warszawa to miasto otwarte, przyjazne, aktywne i różnorodne. To nie tylko europejska metropolia i ośrodek polityczno-gospodarczy, ale przede wszystkim ludzie, którzy nadają mu niepowtarzalny charakter. Miejski samorząd dba o harmonijny rozwój miasta i zapewnia mieszkańcom dostęp do podstawowych usług publicznych. Codziennie realizuje różnorodne funkcje, takie jak edukacja, transport, opieka zdrowotna, ochrona środowiska, mieszkalnictwo, pomoc społeczna, kultura, sport, rozwój przedsiębiorczości i bezpieczeństwo. Stołeczny samorząd odpowiada m.in. za organizację nauczania w szkołach, opiekę w żłobkach, funkcjonowanie komunikacji publicznej i zapewnienie dostępu do usług zdrowotnych. Wymaga to specjalistycznej wiedzy, dlatego zadania są powierzone wyspecjalizowanym biurom Urzędu m.st. Warszawy oraz jego jednostkom.
Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej wspiera Przewodniczącego i całą Komisję w ich kontaktach z Polską. Wyraża stanowisko Komisji, utrzymuje bezpośrednie kontakty z przedstawicielami środków masowego przekazu na poziomie krajowym, regionalnym i lokalnym oraz przekazuje im informacje o UE. Współpracuje z obywatelami, środowiskiem akademickim, społeczeństwem obywatelskim, partnerami społecznymi i innymi zainteresowanymi stronami w celu inicjowania dialogu i prowadzenia działań informacyjnych na temat priorytetów i polityk Unii Europejskiej.