X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Życie w kropli wody

Życie w kropli wody
foto: Alegri/ 4freephotos

Zespół Szkół Nr 106, Gimnazjum Nr 122 im. Charlesa de Gaulle'a oraz CV LO im. Zbigniewa Herberta zapraszają na cykl pokazów i eksperymentów.
Życie w kropli wody
Przekonasz się, jak wiele można zobaczyć w tak małej strukturze. Zaobserwujesz krople wody różnego pochodzenia.
Zostań konstruktorem DNA
Stworzysz papierowy łańcuch na wzór podwójnej helisy. Przy okazji poznasz budowę DNA, życiodajnego nośnika informacji.
Życiodajny proces
Zbadasz wpływ różnych czynników na przebieg fotosyntezy. Przekonasz się na własne oczy, w jaki sposób chemik może wytworzyć tlen.
Chemiczna piana
Wykonasz eksperyment z użyciem nad­tle­nku wodoru (wody utlenionej). Jest to nietrwały związek, który z łatwością można rozłożyć na wodę i tlen. Ale to nie wszystko, bo przy okazji powstaje... niespodzianka.
Zostań ogrodnikiem
Założysz ogród chemiczny w szkle wodnym. Zaobserwujesz, jak w ekspresowym tempie tworzą się w wodzie różnokolorowe struktury.
Bez oporu nie ma życia
Zaobserwujesz i wykonasz proste doświadczenia, które dowiodą, jak duże znaczenie ma siła tarcia. Sam zobaczysz, co by było, gdyby jej nie było.
Origami
Z kwadratowej kartki papieru można wyczarować przepiękny świat wielokątów i wielościanów. Przyjdź i przekonaj się sam. Obejrzysz prace wykonane przez uczniów z warszawskiego Zespołu Szkół Nr 106.